• Фејсбук
 • YouTube
 • Твитер
 • Скопје
 • Google
 • sns5

ATC CNC рутер

Краток опис:

OMNI Автоматски менувач алатката (ATC) се напојува од страна на 9kw HSD вретено. На ATC намалува времето за производство со автоматско менување на секачи помеѓу алатка патеки, со што се елиминира потребата за операторот ЦПУ да се промени и нула алатки поединечно.


 • Порт: Кингдао, Тијанџин, Шангај, Ningbo, Шенжен, итн
 • Начин на плаќање: L / C, ТТ, Paypal, Western Union
 • детали за производот

  параметри

  Видео

  Тагови производ

  OMNI Автоматски менувач алатката (ATC) се напојува од страна на 9kw HSD вретено. На ATC намалува времето за производство со автоматско менување на секачи помеѓу алатка патеки, со што се елиминира потребата за операторот ЦПУ да се промени и нула алатки поединечно.


 • Претходно:
 • Следно:

 • големина Работна површина (XY) 1300 * 2500mm; 1500 * 3000mm или повеќе
  Работна површина (Z) 300 или повеќе
  точност позиционирање точност 0,02 mm
  повторливост +/- 0.05mm
  Контролен дел 3 оски за контрола на мотори AC серво мотор
  Управувач Syntec платформа компјутер
  интерфејс USB и RJ-45
  вретено мотор излез 9kw (12HP), 24000RPM
  Collet ER32, Макс 20мм
  алатка за промени Автоматски менувач алатка BT30 ISO30, 8 позиции
  Табела Структура Материјал Држете Вакуум Комбиниран T слот
  напречни систем напречни систем Линеарна водич на 3-оска, решетката и крило на Y, Ballscrew на Z
  Макс. напречни брзина 45m / min
  Извор на енергија 380V / 3phase; 220V / 3phase
  Изборен вакуум пумпа Наводнување или тип слободна нафта
  команда јазик Г и М кодот

 • WhatsApp Online Chat !