• Фејсбук
 • YouTube
 • Твитер
 • Скопје
 • Google
 • sns5

5 оска CNC рутер

Краток опис:

OMNI 5-оската е подготвен за производство сечење, дупчење, кастри формирана делови, модели, калапи, воздушната, композити, како и прототип и тела-обработка во голем работа плик.


 • Порт: Кингдао, Тијанџин, Шангај, Ningbo, Шенжен, итн
 • Начин на плаќање: L / C, ТТ, Paypal, Western Union
 • Напон: 220V, 3 фаза; 380V 3 фаза, 415V, 3 фаза
 • :
 • детали за производот

  параметри

  Тагови производ

  OMNI 5-оската е подготвен за производство сечење, дупчење, кастри формирана делови, модели, калапи, воздушната, композити, како и прототип и тела-обработка во голем работа плик.


 • Претходно:
 • Следно:

 • X, Y, Z работна површина 1220 * 2440 * 950mm
  маса големина 1320 * 2540mm
  вретено 10kW HSD вретено, 1000-24000rpm, течни ладно
  Прифат на алатот HSK63F
  мотор Yaskawa серво мотор и возачот
  Преселба на владата Табела движат
  C патување ± 213 °
  патувачката ± 135 °
  Зрак растојание (ММ) 4260
  Зрак Висина (ММ) 2150
  производ фиксна форма Т Слот Табела
  списание алатка списание Carrousel алатка (8 позиции)
  X, Y, Z Патувања Potioning точност ± 0.03 / 300mm
  X, Y, Z Патувања позиционирање точност ± 0.05mm
  Управувач OSAI / Сименс
  Макс Рапид Патување курс 25,000mm / min
  Максимален работен брзина 15,000mm / min
  Z оската 15,000mmm / min
  големината машина 4260 * 2150 * 3300
  Вкупна моќност (kW) 24KW
  Максимална дигање тегови 7.5T
  работен напон AC380V / 50Hz
  команда јазици G код, M код, F / S
  опција MasterCAM, Powermill, AlphaCAM итн софтверски пакет 5 оска
 • WhatsApp Online Chat !