• Фејсбук
 • YouTube
 • Твитер
 • Скопје
 • Google
 • sns5

ласерски машина за сечење влакна

Краток опис:

OMNI нудиме иновативни ласерски машини за сечење со кои се гарантира неспоредлив прецизност и брзина на благи челик, нерѓосувачки челик, алуминиум, Тицијан,. Дознајте повеќе за нашите сите-во-едно ласерско сечење клетки кои ќе ви заштедат време, простор и пари


 • Порт: Кингдао, Тијанџин, Шангај, Ningbo, Шенжен, итн
 • Начин на плаќање: L / C, ТТ, Paypal, Western Union
 • детали за производот

  параметри

  Видео

  Тагови производ

  OMNI нудиме иновативни ласерски машини за сечење со кои се гарантира неспоредлив прецизност и брзина на благи челик, нерѓосувачки челик, алуминиум, Тицијан,. Дознајте повеќе за нашите сите-во-едно ласерско сечење клетки кои ќе ви заштедат време, простор и пари


 • Претходно:
 • Следно:

 • модел OMNI3015G OMNI2513G
  работна површина 3000mm 1500mm * 2500mm 1300mm *
  Влакна ласерски моќ 500W до 3000W 500W до 3000W
  X оската мозочен удар 3000mm 2500mm
  Y оската мозочен удар 1500mm 1300mm
  Z оската мозочен удар 100mm 100mm
  X / Y позиција точност ± 0.05mm / m ± 0.05mm / m
  X / Y Поместете на точност ± 0.03mm ± 0.03mm
  X / Y оската Макс забрзување 0.8G 0.8G
  Максимална брзина на движење 80m / min 80m / min
  машина Тежина 3700kg 2900kg
  Димензии на машината (L * W * H) * 4600mm 2600mm 1950mm * * 4100mm 2400mm 1950mm *

 • WhatsApp Online Chat !