• Фејсбук
 • YouTube
 • Твитер
 • Скопје
 • Google
 • sns5

знак и графички ласерски машина

Краток опис:

Нашите ласерски машина може да се користи за да се создаде знаци направени од различни материјали, вклучувајќи акрилни, пластика, стакло, мермер и дрво. Додади ласерски графички слики да се создаде уште динамички ефекти за вашиот signage проекти. Слика фигури. 


 • Порт: Кингдао, Тијанџин, Шангај, Ningbo, Шенжен, итн
 • Начин на плаќање: L / C, ТТ, Paypal, Western Union
 • детали за производот

  параметри

  Видео

  Тагови производ

  Нашите ласерски машина може да се користи за да се создаде знаци направени од различни материјали, вклучувајќи акрилни, пластика, стакло, мермер и дрво. Додади ласерски графички слики да се создаде уште динамички ефекти за вашиот signage проекти. Слика фигури. 


 • Претходно:
 • Следно:

 • МОДЕЛ

  OMNI1326

  OMNI1390

  OMNI6090 / 6040

  Работна површина (мм)

  1300 x 2600

  1300 * 900

  600 * 900, 600 * 400

  ласерски моќ

  150W 130W 100W 80W

  130W 100W 80W

  100W 80W 60W

  ласерски Тип

  Затворени CO2 ласер цевка

  Затворени CO2 ласер цевка

  Затворени CO2 ласер цевка

  Работната маса Тип

  Блејд worktable

  Блејд worktable && саќе Табела

  Блејд worktable && саќе Табела

  работна брзина

  ≤600mm / ови

  0-60,000mm / min

  0-60,000mm / min

  позиција Прецизност

  ± 0.05mm

  ± 0.05mm

  ± 0.05mm

  Графички формат поддржан

  PLT DST АИ DXF BMP, HPGL, AI

  PLT DST АИ DXF BMP, HPGL, AI

  PLT DST АИ DXF BMP, HPGL, AI

  ладење на модел

  систем за заштита од вода за ладење и

  систем за заштита од вода за ладење и

  систем за заштита од вода за ладење и

  работен напон

  AC110 50 ~ 60Hz 10A

  AC110 50 ~ 60Hz 10A

  AC110 50 ~ 60Hz 10A

  Работна температура

  0 ~ 45 ℃

  0 ~ 45 ℃

  0 ~ 45 ℃

  Работна влажност

  5% до 95%

  5% до 95%

  5% до 95%

  систем за возење

  stepper

  stepper

  stepper

   

 • WhatsApp Online Chat !