• Фејсбук
 • YouTube
 • Твитер
 • Скопје
 • Google
 • sns5

камен гравирање CNC рутер

Краток опис:

Камен / мермер резба CNC рутер е главно се користи за гравирање и сечење плочки, Bluestone, мермер, гранит, бел мермер, песочник.


 • Порт: Кингдао, Тијанџин, Шангај, Ningbo, Шенжен, итн
 • Начин на плаќање: L / C, ТТ, Paypal, Western Union
 • детали за производот

  параметри

  Тагови производ

  Камен / мермер резба CNC рутер е главно се користи за гравирање и сечење плочки, Bluestone, мермер, гранит, бел мермер, песочник.


 • Претходно:
 • Следно:

  • Работно XY Димензии: 1300 * 2500mm Z: 300mm или други
  • Вретено Моќност: 4.5kw Watercooling, 24000rpm
  • Машина Рамка: ултра згусне челични цевки со заварени калење третман
  • Машина Табела: Течност за ладење лента со тркала за движење на камена плоча лесно
  • Работен напон: AC380, 3phase / AC220, 3 фаза
  • Систем за контрола на: DSP далечински контролер со USB интерфејс со кабел за PC
  • Софтвер понуден од: ArtCAM, Type3 итн
  • Програмата на фајл: G код
  • Преместување Брзина: 32m / min
  • Работна брзина: 10 / мин
  • Работно точност: ± 0.05mm
  • Мотор: Stepper

  Изборен

  • Работно Димензии: 2000 * 3000mm
  • Вретено Моќност: 6KW, 7.5KW или повеќе
  • Систем за контрола на: NC студио итн
  • Мотор: Серво
  • Ротари уред
 • WhatsApp Online Chat !