• Фејсбук
 • YouTube
 • Твитер
 • Скопје
 • Google
 • sns5

површни-алатка

Краток опис:

OMNI ЦПУ нож машина може да донесе осцилирачки нож, површни нож, се бакнуваат сече, зголемувањето на тркалата, може да се намали полу-крути материјали, како картон сечење, картон туткање, брановидни сечење одбор, клипни нож, повлечете нож за ЈП пена, дихтунзи, гума, фиберглас , рок волна, изолација, лактите, Y форми, неутрализира, редуцири, Polyisocyanurate, греење вентилација, ТД канал табла и друго Клиент коментари на машина пристигна безбедно и ние го commisioned без никакви проблеми, а ние веќе имаат сертификати ...


 • Порт: Кингдао, Тијанџин, Шангај, Ningbo, Шенжен, итн
 • Начин на плаќање: L / C, ТТ, Paypal, Western Union
 • детали за производот

  параметри

  Видео

  Тагови производ

  OMNI ЦПУ нож машина може да донесе осцилирачки нож, површни нож, се бакнуваат сече, зголемувањето на тркалата, може да се намали полу-крути материјали, како картон сечење, картон туткање, брановидни сечење одбор, клипни нож, повлечете нож за ЈП пена, дихтунзи, гума, фиберглас , рок волна, изолација, лактите, Y форми, неутрализира, редуцири, Polyisocyanurate, греење вентилација, ТД канал табла и друго
  коментари за корисници

  Машината пристигна безбедно и ние го commisioned без никакви проблеми и ние веќе намали неколку производи со осцилирачки нож. И покрај тоа што не е во кафез не беше било каква штета за време на транзитот - излегува подемен беше подолг од садот е широк, така што мораше да се отстрани за превозот. Сите жици за мотори имаа конектори кои се собраа лесно и ние не најде никакви лабава жици или други слични проблеми.

  Машината е многу цврсти и добро изградена и со добра компоненти, па сигурен сум дека тоа ќе трае многу години. Да се ​​предупреди дека иако подемен е многу тешка и ни е потребно виљушкар камион да го стави во место. Отидовме за контролер Syntec 11MB и јас сум многу импресиониран со тоа и леснотијата со која можете да ги менувате макроа итн за да се прилагодите на машината за вашите потреби - многу полесно отколку на Fanuc.

  вакуум пумпа Бекер изгледа многу добро, но ние може да се купи вториот како нашата маса е прилично голем за една пумпа.

  Генерално нашите купување има работено многу добро и што не може да се купи слична машина во Европа за било каде во близина на истото пари ". 
  Коментарот е од: http://www.cnczone.com/forums/omni-cnc/267502-cnc .html

  Симон, Велика Британија


 • Претходно:
 • Следно:

  • X, Y-оска Патување: 1300 * 2500, 1500 * 3000, 2000 * 3000mm
  • Z-оска Патување: 300mm
  • Вретено Моќност: 9kw HSD воздушно ладење вретено, 24000rpm
  • Позиционирање точност: 0.02mm
  • Повторливост: +/- 0.05mm
  • Макс. Рапид Патување брзина: 45m / min
  • Диск систем X и Y оска: решетката и крило, железнички линеарна лежишта
  • Drive систем Z оската: Водач завртки, железнички линеарна лежишта
  • Стандардна работна површина: алуминиум Т-истиснување Плоча Комбинирана бакелит вакуум Табела
  • Работен напон: AC380V / 50, 3PH; 220V / 60Hz, 3PH
  • Команда Јазик: G Код & M законик
  • Collet: ER32, Макс 20мм
  • Алатка за промени: BT30 ISO30, 8/12/24 позиции

 • ПОВРЗАНИ ПРОИЗВОДИ

   WhatsApp Online Chat !